Vuoden 2017 partiotaitokilpailut

 

PVM Kilpailu Paikka Tulokset
29.4. Game of Kiiminki - Partiotaitojen kevätkilpailu Kiiminki Oranssi, Vihreä
20.5. Kuunsiru - Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Jurva Sudenpennut, Seikkailijat
20.5. Kuunsiru - Sisukilpailu Jurva Sisut
20.5. Kuunsiru - Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Haapajärvi Sudenpennut, Seikkailijat
20.5. Kuunsiru - Sudenpentu- ja Seikkailijakilpailu Oulu Sudenpennut, Seikkailijat
9.-10.9. Sen pituinen se - Partiotaitojen syyskilpailu Oulu Sininen, Punainen, Ruskea ja Harmaa

 

Kisa-arkisto

2016
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
20.-21.2. Arktis- Partiotaitojen talvikilpailut Oulu Oranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Harmaa, Pinkki
16.4. Kreivin Aikaan - Partiotaitojen kevätkilpailut Oulu Oranssi, Vihreä
14.5. Kipinän Hetki - sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kempele Sudenpennut, Seikkailijat
21.5. Kipinän Hetki - sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Pyhäjoki Sudenpennut, Seikkailijat

 

2015
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.-13.9. Terve 15 - Syys-partiotaitokilpailut

Liminka

Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Pinkki
23.5. Löytöretki - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Vähäkyrö Sudenpennut, Seikkailijat
16.5. Löytöretki - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Kokkola

Sudenpennut, Seikkailijat
25.4. Spela Ihop - Sisukilpailut Mustasaari Sisut
25.4. Spela Ihop - Partiotaitojen kevätkilpailut Mustasaari Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
25.4. Pistä Viis - Partiotaitojen kevätkilpailut Ylivieska Oranssi, Vihreä, Pinkki,  Yhdistetyt tulokset
7.-8.2. Valtias - Partiotaitojen talvikilpailut Lapua Kaikki sarjat

 

2014
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
13.-14.9. Guossán 2014 - Partiotaitojen syyskilpailut

Kuusamo

Yhteenveto
17.5.

Ulda - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Oulu SudenpennutSeikkailijat
10.5.

Ulda - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Vaasa

Yhteenveto
10.5.

Ulda - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Nivala Sudenpennut, Seikkailijat
26.4.

Luonnollista voimaa - Partiotaitojen kevätkilpailut

Ilmajoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
26.4.

Pelekääkkö Nää Polliisia - Partiotaitojen kevätkilpailut

Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
8.-9.2.

Joron Jäljillä - Partiotaitojen talvikilpailut

Raahe Yhteenveto
 
2013
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
14.-15.9. Häijyt Tryskööt - Partiotaitojen syyskilpailut

Seinäjoki

Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa, Vaaleanpunainen
25.5.

Ahdin Valtakunnassa - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Haukipudas Sudenpennut, Seikkailijat
25.5.

Ahdin Valtakunnassa - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Sievi

Sudenpennut, Seikkailijat
27.4.

Impivaaran Ihmeet - Partiotaitojen kevätkilpailut

Seinäjoki Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
27.4.

Lintukoto 2013 - Partiotaitojen kevätkilpailut

Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
9.-10.2.

Olipa Kerran - Partiotaitojen talvikilpailut

Kauhajoki Yhteenveto

 

2012
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.5. Sankarimatka - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Kalajoki

Sudenpennut, Seikkailijat
12.5.

Sankarimatka - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Kempele Sudenpennut, Seikkailijat
12.5.

Sankarimatka - Sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailut

Kurikka

Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
28.4.

Tee 2012 - partiotaitojen kevätkilpailut

Haapajärvi Yhdistetyt tulokset
28.4.

Kvarken - partiotaitojen kevätkilpailut

Vaasa Yhdistetyt tulokset
4.-5.2.

Kartalla - partiotaitojen talvikilpailut

Kokkola Kaikki sarjat

 

2011
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
10.-11.9. Hui hirviä! - partiotaitojen syyskilpailut

Veteli

Kaikki tulokset
14.5.

Timanttiliiga - sudenpentu-, seikkailija- ja sisukilpailut

Kortesjärvi Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
14.5.

Valopää - sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Oulu

Sudenpennut, Seikkailijat
7.5.

Ilvesralli'11 - partiotaitojen kevätkilpailut

Oulainen Kaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
7.5.

PaHa Rasti - partiotaitojen kevätkilpailut

Teuva Kaikki sarjat, Yhdistetyt tulokset
5.-6.2.

Helmi2011 - partiotaitojen talvikilpailut

Vaasa Oranssi&vihreä, Punainen, Ruskea&harmaa

 

2010
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
11.-12.9. Down Under - partiotaitojen syyskilpailut

Rokua

 
15.5.

Aikakone - sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Pietarsaari Sudenpennut, Seikkailijat
15.5.

Aikakone - sudenpentu-,  seikkailija- ja sisukilpailut

Ilmajoki

Sudenpennut, Seikkailijat, Sisut
15.5.

Aikakone- sudenpentu- ja seikkailijakilpailut

Kiiminki Kaikki tulokset
24.4.

Köppääly - partiotaitojen kevätkilpailut

Kauhava Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset
24.4.

Limsiö 2010 - partiotaitojen kevätkilpailut

Oulu Oranssi, Vihreä, Yhdistetyt tulokset

 

2009
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
12.-13.9. Kisälli'09 - partiotaitojen syyskilpailut

Jurva

Kaikki tulokset
12.-13.9.

Awale'09 - partiotaitojen syyskilpailut

Lumijoki Kaikki tulokset
5.-6.6.

Jussin Jotos ja Paavon Polku

Kalajoki

Kaikki tulokset
16.5.

Maailmanmatkaaja - sudenpentukilpailu

Raahe, Ylivieska ja Laihia Kaikki tulokset
9.5.

Lahna'09 - partiotaitojen kevätkilpailut

Oulu Kaikki tulokset
9.5.

Päivästä Päivään 2009 - partiotaitojen kevätkilpailut

Himanka Oranssi, Vihreä
7.-8.2. Lakeuden kutsu - partiotaitojen talvikilpailu Kempele Kaikki tulokset
7.-8.2. Lakeuden kutsu - partiotaitojen talvikilapailu Seinäjoki Kaikki tulokset

 

2008
PVM Kilpailu Paikka Tulokset
13.-14.9. Tönö - partiotaitojen syyskisa

Oulu

 
13.-14.6.

Jussin Jotos ja Paavon Polku

Kalajoki Jussin Jotos, Paavon Polku
17.5.

Odyseuksen harharetket - sudenpentukilpailut

Oulu

Kaikki tulokset
17.5. Odysseuksen harharetket - sudenpentukilpailut Haapajärvi Kaikki tulokset
17.5.

Odysseuksen harharetket - sudenpentukilpailut

Kauhava Kaikki tulokset
10.5.

Kympillä! - partiotitojen kevät- ja sisukilpailut

Kuortane Kaikki tulokset
10.5. Päivä maalla - mutta mehtään meni - partiotaitojen keväkilpailut Nivala Kaikki tulokset
16.2.

Lasten leikkiä? - partiotaitojen talvikilpailut

Liminka

Oranssi, Vihreä, Sininen, Harmaa

16.2.

Lasten leikkiä? - partiotaitojen talvikilpailut

Mustasaari

Oranssi, Vihreä, Sininen, Punainen, Ruskea, Harmaa